about

Kdo jsme

Jsme parta pohodových lidí, které spojuje láska k hudbě a její produkci. Projekt Benjammin je pro nás takové dítě, zrozené do prazvláštní doby, ve které nikdo neví, jak to bude s hraním do budoucna. My však máme představu jasnou. Pracujeme na věcech, které nás baví. Napříč různými žánry hledáme hity, které nás nějak oslovily a jejich prostřednictvím se budeme snažit oslovit a pobavit i vás.

Název Benjammin vznikl spojením počátečních písmen křestních jmen zakládajících členů: BEN, JAna, JAn, MIrek. Zároveň se dá chápat jako "jammování s Benem".

Jana Stonavská Čečotková

Jana Stonavská Čečotková

Zpěvačka a múza

Zpěv mne provází prakticky od útlého dětství. Už jako předškolní dítě jsem se úspěšně účastnila pěveckých soutěží, na které mě většinou přihlásil otec nebo později moje učitelka. Celé mé dětství je úzce spjato se sborovým zpěvem. A ten bude mít v mém srdci vždy své místo. Jako sólistka jsem vyrůstala ve Štývarově dětském pěveckém sboru a prošla všemi jeho přípravnými sborečky. Poté jsem navázala na sbory dívčí a ženské, komorní (Camerata), chvíli také smíšený LSPS Baška. Právě tyto zkušenosti vnímám dnes jako stěžejní při tvorbě vokálů. Ať už při studiových projektech (např. Kapela R.E.T, Ador Dorath a jiné…) nebo při zpívání v kapele. Jako vokalistka jsem působila v kapele New Bridge. Nová role hlavní zpěvačky, kterou aktuálně zastávám v naší kapele Benjammin, je pro mne stále velkým překvapením a zároveň výzvou. Však s láskou přijatou.

Apostolis “Ben” Konstantinidis

kytara, vokály

Začínal jsem v 16 letech původně s bluegrassovou muzikou a pokračoval v new acoustic music. Později jsem přesedlal do country. Krátkou dobu jsem hrál i v několika menší sestavách v Kanadě s Janem Hankem. S odstupem času se muzika přitvrzovala a dnes mi vyhovuje multižánrový styl. Působil jsem nebo působím kapelách Boule, Uragán, Unce, Bridge, Šárka 432, Red@White, Benjammin. Hraju na kytaru, banjo a na basu. Zabývám se i nahráváním a produkcí.

Miroslav Kubík

kytara, vokály

Přestože jsem měl doma kytarový vzor v osobě mého otce – výborného kytaristy, učil jsem se od malička na LŠU v Karviné hře na akordeon. Takže jsem vyučený harmonikář. Současně s hrou na akordeon jsem si ale brnkal doma taky na kytaru, až nakonec kytarové geny přece jen zvítězily a ve 14 letech jsem začal hrát se svou první kapelou. Nejdříve to byly skupiny Unce Karviná a Uragán Třinec, později ostravské kapely Terč, Tyrkys, Prsten, Detours, v posledních letech Bridge a New Bridge. S coverbandem Tyrkys jsem měl před několika lety možnost okusit, jak chutná muzikantský chlebíček v Německu. V současné době hraju ještě v bluesové kapele MK3. V několika hudebních uskupeních jsme se v průběhu let potkali s Benem a ve skupině New Bridge taky s Janičkou. Náš současný společný projekt Benjammin je tedy pokračováním naší dlouholeté spolupráce.

Jan Škorvánek

Baskytara

Od dětství jsem projevoval hudební nadání. Hezky jsem zpíval a z hudebních nástrojů mě magicky přitahoval klavír. Maminka se mé nadání sice rozhodla podpořit tím, že mě přihlásila do lidové školy umění, nicméně o klavíru nechtěla slyšet. Los tedy padl na housle, které mě však nebavily. LŠU jsem dokončil, ale ve hře na housle jsem nepokračoval. Pak mě oslovila kytara a po ní basová kytara. Nejdřív jsem jen tak doprovázel kamarády, pak jsem začal hrát i v kapelách. Kromě Benjammina působím ještě v revivalu Petra Muka.  Občas také zpívám a věnuji se i skládání hudby.

Milan Papesch

Bicí

Na bicí jsem začal hrát jako samouk v 7. třídě. Inspirovala mě naše školní kapela, ve které jsem bohužel nehrál. Ve druháku na gymplu jsem začal hrát i na kytaru, opět jako samouk. První seriózní kapelu jsme s kamarády založili, když mi bylo 20, byla to Mary n´ Jane. Šlo o klasickou tancovačkovou kapelu. Po jejím rozpadu jsme pokračovali s kapelou Majzlik, v různých sestavách až dodnes. 2 roky jsem rovněž hrál s country kapelou Bridge, kde jsem se potkal s Mirkem. Hudebně mě zajímají všechny žánry a to doslova. Asi i proto hraju už 2 roky i s křesťanskou kapelou Ježíšci. Zahrát si na bicí soupravu v kostele je fakt maso 🙂 Do kapely Benjammin jsem se dostal přes Bena a Mirka a rozhodně toho nelituji. Tolik skvělých zpěváků a muzikantů, zapálených pro věc, se jen tak nevidí.

Kontaktujte nás

Pokud byste nás rádi viděli vystupovat na své akci a chcete si nás zamluvit, zavolejte nám nebo napište. Určitě se domluvíme!

Contact Us